Mercedes myśli nad wycofaniem Klasy X

Powodem jest niska sprzedaż.

Mimo ogromnych akcji promocyjnych, debiut Mercedesa w segmencie pick-up’ów nie jest zbyt dobry. Sprzedaż nowej Klasy X jest wręcz fatalna. Jak się okazuje, w zeszłym roku Mercedes sprzedał 16.700 sztuk samochodu łącznie w całej Europie, Australii i RPA.

Jest to wynik na tyle niski, że auto najpewniej nawet nie doczeka się faceliftingu, a co dopiero drugiej generacji. Automobilwoche podając za źródło osoby pracujące w Daimlerze, ogłosił, że koncern planuje jak najbardziej ograniczyć koszty związane z tym modelem, a następnie wycofać go ze swojej oferty.

Powodów czemu Mercedes-Benz Klasy X został tak ozięble przyjęty jest wiele. Głównym jest najpewniej bazowanie na Nissanie Navara i zapożyczenie z niego większość elementów. Różni się on znacząco względem pozostałych modeli i nie oferuje tak wysokiego komfortu.

Dodatkowo problemem z pewnością jest cena. Auto można dostać od 132.800 zł (163.344 z VAT), co jest kwotą o ok. 35.000 zł więcej niż w przypadku bazowej wersji Nissana Navara oferującej dokładnie te same właściwości jezdne.

Mercedes-Benz Klasa X 250d

BMW M850i xDrive Gran Coupe - brzmienie wydechu

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz