Tesla Model S otrzyma poważny lifting

W fabryce w Fremont rozpoczęto już przygotowania do uruchomienia linii produkcyjnych pod odświeżony Model S oraz zupełnie nowy Model Y.

Produkcyjna wersja Modelu S została zaprezentowana w 2009 roku, a samo auto weszło do masowej produkcji w 2012 roku. Samochód ma już kilka lat na karku i jego modernistyczny design powoli się starzeje. Lifting w 2016 roku dość skutecznie odmłodził nadwozie, jednak wnętrze znacznie odbiega wyglądem od najnowszych projektów – Modelu 3 i Modelu Y.

Ten ma być teraz nieco ujednolicony. W zupełnie nowym kokpicie pojawi się deska rozdzielcza w bardzo uproszczonej formie, a wyświetlacz systemu inforozrywki najpewniej będzie teraz w pozycji horyzontalnej i podobnie jak w modelach 3 i Y będzie odstawał od samej deski. Za kierownicą pozostanie wyświetlacz jednak ten będzie teraz w kształcie prostokąta i również będzie sprawiał wrażenie przyczepionego.

Z mniejszych zmian będzie to nowa kierownica, przeprojektowany tunel środkowy oraz nowe, sportowe przednie fotele prosto z Modelu 3.

Na ten moment nie mówi się o żadnych zmianach w wyglądzie zewnętrznym i ten najpewniej nie ulegnie żadnym zmianom.

Odświeżona Tesla Model S ma trafić na linię produkcyjną we wrześniu 2019 roku, a z kolei Tesla Model Y ma wejść do masowej produkcji w drugiej połowie 2020 roku.

2016 Tesla Model S

źródło: CNBC

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty: