Honda NSX Type R w planach japońskiej marki?

Plotki dotyczące powstanie mocniejszej wersji Hondy NSX po raz kolejny pojawiły się w sieci. Tym razem opublikowane zostały jednak na portalu internetowym magazynu Forbes.

Informacje o tym, że Honda planuje stworzyć potężniejsze wydanie modelu NSX pojawiały się w sieci już kilkukrotnie i niestety okazywały się być mylące. Tym razem plotka taka opublikowana została przez renomowany magazyn Forbes, przez co sprawa wydaje się być nieco bardziej prawdopodobna.

Według danych jakie pojawiły się na stronie internetowej pisma, gorętsza wersja Hondy NSX zaprezentowana zostanie światu w przeciągu kilku miesięcy, prawdopodobnie podczas trwania Targów Motoryzacyjnych w Tokio w październiku. Auto otrzymać by miało znany przydomek “Type R” i dysponowałoby 660 koniami mechanicznymi. Oznaczałoby to wzrost mocy hybrydowego układu napędowego o 79 koni mechanicznych.

Nie wiadomo w jaki sposób zwiększona ilość mocy miałaby zostać uzyskana. Osiągnięte mogłoby to zostać poprzez zmodyfikowanie podwójnie doładowanego silnika V6 o pojemności 3 litrów, bądź popracowanie nad trzema pozostałymi silnikami elektrycznymi. Możliwe, że inżynierowie Hondy zdecydowaliby się na wprowadzenie zmian w obu typach jednostek. Nie wiadomo również co stałoby się z napędem na wszystkie koła oraz skrzynią biegów. Torowa wersja maszyny – NSX GT3 wykorzystuje układ napędowy na tylne koła i posiada jedynie spalinowy silnik. 9-stopniowa skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem zamieniona została w niej na przekładnię sekwencyjną z sześcioma przełożeniami. Czy te rozwiązania dotknęły by również Hondę NSX Type R?

Oprócz wymienionych zmian dotyczących układu napędowego, samochód miałby otrzymać sztywniejsze zawieszenie, mocniejsze hamulce karbonowo-ceramiczne oraz nadwozie poprawione pod względem współczynnika aerodynamiki.

Wszystko to brzmi pięknie jednak jest pewien haczyk – rzecznik japońskiej marki poproszony o potwierdzenie powyższych informacji przez portal Motor1, odpowiedział, że informacje opublikowane przez portal magazynu Forbes mają jedynie charakter spekulacyjny i nie mają żadnego potwierdzonego źródła. Na ten moment Honda nie ma do opublikowania żadnych nowych wieści dotyczących przyszłości modelu NSX.

Informacja zdecydowanie sceptycznie nastawia nas do informacji jakie dostarczył na Forbes. Z drugiej strony jest to magazyn z ogromną renomą, cieszący się dobrą opinią i zaufaniem swoich czytelników. Czy możliwe, że dotarli do informacji dostępnych jedynie dla wysoko postawionych pracowników Hondy, które miały zostać upublicznione dopiero za jakiś czas? O tym, która wersja okaże się być prawdziwa przekonamy się z biegiem czasu.

Honda NSX

źródło: Motor1, Forbes

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz